TREND TAKİBİ-1-

TREND TAKİBİ-1-

Formülü direk yapıştırdığım zaman matrikse alındığında parantez hatası veriyor, bazı kısımlarınıda sitenin yapıştırmadığını gördüm o yüzden foto şeklinde koymak zorunda kaldım. Mail atarsanız mail olarak gönderebilirim.


Formülü word olarak indirmek için  TIKLAYINIZ

Yukarıdaki indikatörü indicatör builder e yapıştırıp data serisini seçiyorsunuz.
Fiyat grafiği üzerinde 2 adet çizgi beliriyor. 
En üstteki çizgiyi yeşil. Altındakini kırmızı yapabilirsiniz.
Formülün periyot değerlerini grafiğe eklerken input kısmına istediğiniz periyodu yazarak değiştirebilirsiniz.

İndikatörün mantığı matrikste bulunan most indikatörüyle benzerdir. Mostun yüzdesel olarak değilde atr ile yazılmış şekli diyebiliriz. Seçmiş olduğunuz periyotta, seçmiş olduğunuz atr değeri kadar yukarı yada aşağı oynama olduğu zaman fiyatı takip eden bir sistem ortaya koymaktadır.

Yeşil çizgi kırmızı çizgi üzerine geçtiği zaman alım yapılabileceği gibi. Fiyat kırmızı çizgi üzerinde kaldıkça mevcut pozisyon korunabilir.

Sadece yeşil kırmızı kesişmesinden sinyal alınması pozisyonlara geç girip çıkmaya sebebiyet verebilir. bu yüzden dikkatlice incelenip başka indikatörlerden teyit alınabilir.

Grafiğe eklediğinizde aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır..

Formülü word olarak indirmek için TIKLAYINIZ
Aşağıdaki gibi formülün sonuna küçük bir kod eklediğimizde fiyat yukarı giderken fiyatla yükselen, fiyat düşerken yerinde kalan bir iz süren stop ekleyerek trend takibi yapılabilir

 

Formülü bu şekilde eklediğimizde grafik üzerinde aşağıdaki gibi bir görüntü oluşuyor. Bunu en sağlıklı piyasa içindeyken görmek mümkündür.Eklediğiniz son kısmı nokta olarak seçip rengini değiştirmeyi unutmayın.Yukarıdaki formül kalıbı kullanılarak değişik denemeler yapılabilir. Aynı kalıbı kullanarak viop için puan olarak, yüzdesel olarakta yazmıştım.
örneğin takip mesafesine bir hareketli ortalama yada fibonacci kullanılarak daha değişik bir ortalama yazılabilir.

Ali Erkan Tanacıoğlu

KİTAP-MAKALE
Haftalık Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret756373