Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı

Yıldız Pazar Hacim-Yön Taraması

Merhaba arkadaşlar. 

30.3.2021 kapanış tarihi baz alınarak yapılan sorgulamada istatistiksel olarak hacim ve yön kriterleri baz alındığında yukarıdaki tablo ortaya çıkmakta.

Sorgulamanın 5 dk lık olduğuna takılmayın. Farklı periyotlarda da sorgulama yapılsaydı aynı sonuçlar çıkardı. 

Bu sorgulamanın yatırım danışmanlığı kapsamında olmadığını belirtmekte fayda var.

Ben her ne kadar Yıldız Pazar Hisselerini seçmiş olsam da bu hisselerin içerisinde temel verileri sağlıklı olmayan hisseler olabilir. Biliyorsunuz temel analiz hagi hisseyi alınacağını seçer. Teknik analiz zamanlama konusunda yardımcı olarak nereden alıp nereden satmamız gerektiği konusunda bize fikir verir. Bu ikisinin yanına bu yukarıdaki taramalar gibi taramalarda eklenince daha sağlıklı sonuçlar alınabilir.

Tabloda puanlama görmektesiniz. Bu puanlama hacmin ve trend yapısının gücüne göre verilmekte. Tabi amacımız en yüksek puan alana odaklanmak fakat bu yarın gidecek olan yükselecek olan en yüksek puanı alır anlamında da değil. Yarın en yüksek puanı alan hisse senedinde düşüş de görebilirsiniz. Amacımız sadece şu ana kadar olmakta olan yapıyı istatistiksel olarak tablolamaktır.

Kendi kullanımımda açıklama kısmına yorumlar ekledim. Bu yorumlarda çıkan dikkat yazısı, hacim ve trendin gücü konusunda aradığımız kriterin olduğunu ifade eder. Temkinli ol gün içi primli yorumu ise hissenin o gün içerisinde ciddi bir yükseliş yaptığını ifade eder. Puan kısmında puanın olduğu hücrenin yeşil olması ise gün içerisinde yaşanan yüzdelik hareket bizim üst sınırımızda değil. Aradığımız kriterlere de uyulduğunu gösterir. 

Bu hisselerin temel ve teknik analiz karar kriterlerine göre incelendikten sonra kısa vadeli trade yada uzun vadeli yatırım konusunda bir karara varılması daha sağlıklı olacaktır. 

 

Ali Erkan Tanacıoğlu

--------------------------------------------------------------------------------------------
 

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
 
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.
  
1777 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET