Yıldız Pazar Hacim-Yön Taraması

Genelde tarama vs paylaşmıyorum ama endeksin bu hacimsiz döneminde özellikle yön konusunda hacmin desteklendiği hisseler hangileridir bir bakalım istedim.

Sorgulamanın 5 dk lık olduğuna takılmayın. Farklı periyotlarda da sorgulama yapılsaydı aynı sonuçlar çıkardı. 

Bu sorgulamanın yatırım danışmanlığı kapsamında olmadığını belirtmekte fayda var.

Ben her ne kadar Yıldız Pazar Hisselerini seçmiş olsam da bu hisselerin içerisinde temel verileri sağlıklı olmayan hisseler olabilir. Biliyorsunuz temel analiz hagi hisseyi alınacağını seçer. Teknik analiz zamanlama konusunda yardımcı olarak nereden alıp nereden satmamız gerektiği konusunda bize fikir verir. Bu ikisinin yanına bu yukarıdaki taramalar gibi taramalarda eklenince daha sağlıklı sonuçlar alınabilir.

Tabloda puanlama görmektesiniz. Bu puanlama hacmin ve trend yapısının gücüne göre verilmekte. Tabi amacımız en yüksek puan alana odaklanmak fakat bu yarın gidecek olan yükselecek olan en yüksek puanı alır anlamında da değil. Yarın en yüksek puanı alan hisse senedinde düşüş de görebilirsiniz. Amacımız sadece şu ana kadar olmakta olan yapıyı istatistiksel olarak tablolamaktır.

Kendi kullanımımda açıklama kısmına yorumlar ekledim. Bu yorumlarda çıkan dikkat yazısı hacim ve trendin gücü konusunda aradığımız kriterin olduğunu ifade eder. Temkinli ol gün içi primli yorumu ise hissenin o gün içerisinde ciddi bir yükseliş yaptığını ifade eder. Puan kısmında puanın olduğu hücrenin yeşil olması ise gün içerisinde yaşanan yüzdelik hareket bizim üst sınırımızda değil. Aradığımız kriterlere de uyulduğunu gösterir. 

Bu hisselerin temel ve teknik analiz karar kriterlerine göre incelendikten sonra kısa vadeli trade yada uzun vadeli yatırımkonusunda bir karara varılmasıdaha sağlıklı olacaktır. 

 

Ali Erkan Tanacıoğlu

--------------------------------------------------------------------------------------------
 

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
 
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.

 

  
2282 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
Haftalık Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam89
Toplam Ziyaret756377