Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
BIST-100 ENDEKSİ
Gedik yatırım yatırım danışmanlığı birimi teknik bülteninden alınmıştır.BIST-100 endeksi dün ilk seansta başlayan yukarı yönlü hareketini ikinci seansta da devam ettirerek 105.274 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. Yükseliş sırasında kısa vadeli hareketli ortalamaların yukarı yönde toparlandığı görülürken kısa vadeli trend göstergelerinde oluşan pozitif uyuşmazlıkların çalıştığını gördük. Bunun yanında işlem miktarının önceki günlere göre düşük seyrediyor olması akıllarda soru işareti bırakmakta.

Pozitif uyuşmazlıklar sonrasında dün belirttiğimiz 105.000 seviyesinin yukarı geçilmesi teknik olarak olumlu. Gün içinde yukarı yönlü hareketin devamlılığını teyit açısından 105.450 seviyesinin yukarı kırılması durumunda kısa vadeli trade için alımlar yapılabilir.

Kısa vadede 105.450 seviyesinin yukarı geçilmesi trade amaçlı olarak değerlendirilebilir. Bu durumda endekste direnç olarak 106.180 ve 106.900 seviyelerini yukarı yönlü hareketlerde direnç olarak izleyeceğiz.

104.700 seviyesinin altına sarkmalarda ise 104.250 ve 103.600 destek seviyeleri önem kazanacaktır.
Yukarı yönlü toparlanmaların tepki hareketinden kurtularak yerini sağlıklı bir yükselişe bırakabilmesi için teknik olarak daha önce belirttiğimiz 106.900 seviyesi üzerine geçilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

                                                                              Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.

 

  
1298 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET