Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
Dolar/TL


Dolar/TL gün içinde 3.6615 ve 3.7108 arasında dalgalanarak günü 3.6794 seviyesinden kapattı.  Dün kurda aşağı yönlü hareketler görüldü.

Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması altında hareket eden kur 3.7021 seviyelerinden işlem görüyor.  Teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 3.6685 ve en kuvvetli direnç 3.7110 seviyelerinde bulunmaktadır.

Gün içinde aşağı yönlü hareketlerde destek olarak 3.6940 ve 3.6685 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3.7110 ve 3.7340 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde dalgalanarak aşırı alım bölgesine yakın hareket etmektedir.  MACD pozitif bölgede ve triggeri üzerinde yukarı yönlü seyrini sürdürmektedir. Aşağı yönlü olan kısa vadeli hareketli ortalamaların düşüş ivmelerinde yavaşlama olduğu görülüyor. Bugün ABD tarafında ticaret dengesi, iş imkânları ve personel değişimi takip edilecek.    
 

                                                  Ali Erkan TANACIOĞLU

--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.
  
625 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET