Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı

ASTRO FINANS DIYE BIRŞEY VARMIŞ
internette tesadüfen gördüm. Astro finans diye birşey varmış. Biraz araştırınca birkaç tane blog gördüm. Uzun uzun piyasa yorumlayanlar var. Doğrumudur eğrimidir bilmemde garibime gitti. Birtane kurumun ana sayfasında finansal astroloji ile ilgili paylaşımlar gördüm. Aracı kurum çalışanı olup özellikle fx piyasaları ile ilgili sayfalarca yorum yapanlar var. Bilmediğim, konuya hakim olmadığım için gerçekten garibime gitti.

Eskiden teknik analiz kullananlar ile temel analiz kullananlar arasında hep bir sürtüşme, atışma olurdu.Birde astro finans çıktı. Biraz daha araştırdığımda çok başarılı işlemler yapıldığını iddia edenlerin olduğunu gördüm.

Teknik analizi ağırlıklı olarak kullandığımdan dolayı birçok eleştiri almıştım. Astro finans kullananlar nasıl karşılanacak merak ediyorum. 

İnternette astro finans ile ilgili yeterli kaynak yok. Biraz blogları dolaştığımda William Delbert Gann bu konuda öne çıkıyor. Gann zaman faktörünü iyi kullanan büyük bir yatırmcı olarak anlatılmış. Gösteri amacıyla yaptığı 286 işlemin 264 adedinin karlı çıktığı, yıllık getirisinin %4000 lere çıktığı söyleniyor.

Teknik analizde fibonacci, gan standart sapma çizgilerine yapılan  eleştirileri görünce astoroloji gibi daha soyut bir izlenim bırakan konu ne durumdadır gerçekten düşündürücü.

Gerçekten dikkat çekici.
  
2059 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET