Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı

ALTIN
Günü 1266 seviyesinden kapatan Ons Altın gün içinde 1261 ve 1277 seviyeleri arasında dalgalandı.

Teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 1262 ve en kuvvetli direnç 1306 seviyelerinde bulunmaktadır.  Dün dalgalı hareketlerin görüldüğü altın bu sabah 1265 seviyelerinden işlem görüyor.
Günlük  grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması altında hareket eden sarı metalde gün içinde kuvvetli destek olarak 1262 ve devamında 1250 seviyesi önemini korumaktadır. Yukarı yönlü hareketlerde direnç olarak 1277 ve 1288 seviyeleri izlenebilir.
Saatlik grafikte MACD negatif bölgede yukarı yönlü bir seyir izlemektedir. RSI kendi ortalaması etrafında dalgalanarak aşırı satım seviyesini yakın hareket etmektedir. Kısa vadeli hareketli ortalama eğilimlerinin aşağı yönlü oldukları görülüyor.   Bugün ABD tarafında işsizlik haklarından yararlanma başvuruları, işsizlik sigortası başvuruları takip edilecek.


                                              Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.
  
968 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET