Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
ENDEKS VADELİ-VIOP
Ekim vadeli endeks kontratı gün içinde 94,350 ve 95,175 arasında dalgalanarak günü 94,600 seviyesinden kapattı. Endeks kontratında 154.396 adet işlem oldu.  Açık pozisyon sayısı 8.484 artarak 284.535 olarak gerçekleşti.Hareketli ortalamalarda ana eğilimin aşağı yönlü olması short yönlü pozisyon fikrini öne çıkarsada, sıkışık seyir dar alanda oluşan marjlar nedeniyle net bir yönü tahmin etmek zor. Muhtemelen cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verisinekadar bu sıkışık seyir devam edecek görünüyor.

Elimizdeki verilere baktığımızda yukarıdaki saatlik grafiğe göre kısa vadede destek olarak 93.600 direnç olarak 96.100 seviyeleri önemli görülüyor. Pozisyon yönünüz ne olursa olsun stoplara katı bir şekilde uymakta fayda var.
Bunun ıyanında wolf bullish wave ihtimaline dikkat çekmek isterim.Formasyon gereği 5 Numara ile gösterilen 93.000 Seviyelerine kadar gerçekleşebilecek düşüş sonrası bu seviyelerden gelen tepki ile 1 ve 4 numaralı noktaların birleştirilmesi ile oluşan ve daha önceki dönemlerde direnç olarak çalışan 96.400 seviyeleri test edilebilir. Bu wolf formasyonu ihtimal dahilinde olup 93.000 seviyesinden bir miktar daha aşağı sarkmalarda olabilir. 5 noktasında yapılabilecek bir long yönlü pozisyonda 92.300  stop olarak belirlenebilir. 92.300 altında ise teknik görünüm bozulacağı için short yönlü pozisyonlarda artış görülebilir.


                                                     Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.  
1032 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET