Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
Dolar/TLDolar/TL gün içinde 3.0177 ve 3.0652 arasında dalgalanarak günü 3.0554 seviyesinden kapattı. 

Dün yukarı yönlü hareketlerin devam ettiği kur bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde 3.0614 seviyelerinden işlem görmektedir.
Teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 3.0520 ve en kuvvetli direnç 3.0650 seviyelerinde bulunmaktadır. Gün içinde aşağı yönlü hareketlerde destek olarak 3.0420 ve 3.0270 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3.0650 ve 3.0800 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde aşırı alım bölgesinde bulunmaktadır. MACD pozitif bölgede triggeri altında aşağı yönlü hareket etmektedir.  Kısa vadeli hareketli ortalama eğilimlerinin yukarı yönlü olduğunu görüyoruz.

Bugün ABD tarafında ADP tarım dışı istihdam değişikliği, ticaret dengesi, fabrika siparişleri, ISM imalat dışı satın alma müdürleri endeksi, ham petrol stokları  takip edilecek.


 Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.
  
723 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET