Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
Dolar/TL


Dolar/TL gün içinde 2.9733 ve 2.9892 arasında dalgalanarak günü 2.9788 seviyesinden kapattı.

Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde işlem gören kurda teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 2.9660 ve en kuvvetli direnç 2.9935 seviyelerinde bulunmaktadır.

Gün içinde 2.9770 destek seviyesi altında destek olarak 2.9720 ve 2.9660 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 2.9840 direnci üzerinde 2.9890 ve 2.9935 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde dalgalanarak yukarı yönlü bir seyir izlemektedir. MACD pozitif bölgede yukarı yönde toparlanma çabasındadır. Kısa vadeli hareketli ortalama eğilimlerinin yukarı yönlü olduğunu görüyoruz. Bugün ABD tarafında GSYIH, işsizlik haklarından yararlanma başvuruları, FOMC üyelerinin konuşmaları takip edilecek.


                                                  Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.
 
  
784 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET