Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
Dolar/TLDolar/TL gün içinde 2.9665 ve 2.9852 arasında dalgalanarak günü 2.9744 seviyesinden kapattı.

Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel ortalaması üzerinde işlem gören kurda teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 2.9660 ve en kuvvetli direnç 2.9935 seviyelerinde bulunmaktadır.

Gün içinde 2.9725 destek seviyesi altında destek olarak  2.9660 ve 2.9510 seviyesi takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 2.9860 direnci üzerinde 2.9935 ve 3.0000 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması etrafında dalgalanarak yatay yönlü bir seyir izlemektedir. MACD negative bölgede düşüş ivmesini kaybederek yukarı yönde toparlanma çabasındadır. Kısa vadeli hareketli ortalama eğilimlerinin aşağı yönlü olduğunu görüyoruz. Bugün ABD tarafında dayanıklı mal siparişleri, Fed Başkanı Yellen’in konuşması takip edilecek.

                                                 Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.

 

  
679 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET