Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
Dolar/TLDolar/TL gün içinde 2.9502 ve 2.9881 arasında dalgalanarak günü 2.9545 seviyesinden kapattı.

Dün akşam FED faizleri sabit bıraktı. Yellen konuşmasında bu yıl bir gelecek yıl iki faiz artırımı bekeldiğini ifade ederek Aralık ayında faiz artırımına açık kapı bıraktı. Açıklamalar sonrası kurda aşağı yönlü hareketler görüldü.

Bu sabah 5 periyotluk üssel ortalaması altında işlem gören kurda teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 2.9510 ve en kuvvetli direnç 2.9660 seviyelerinde bulunmaktadır. Gün içinde 2.9510 seviyesinin aşağı kırılması durumunda destek olarak 2.9330 seviyesi takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 2.9590 ve 2.9660 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Saatlik grafikte RSI aşırı satım bölgesinde ve kendi ortalaması üzerinde yukarı yönlü hareket etmektedir. Düşüş ivmesinde yavaşlama olan MACD negatif bölgede yukarı yönlü toparlanma çabasındadır. Kısa vadeli hareketli ortalama eğilimlerinin aşağı yönlü olduğunu görüyoruz. Bugün yurt içinde faiz kararı ve ABD tarafında işsizlik haklarından yararlanma başvuruları, mevcut ev satışları takip edilecek.

                                                  Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.
  
683 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET