Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
ENDEKS VADELİEkim vadeli endeks kontratı hafta içinde 93,975 ve 95,525 arasında dalgalanarak haftayı 94,125 seviyesinden kapattı. Endeks kontratında 110.818 işlem oldu. Açık pozisyon sayısı 4.840 artarak 264.155 olarak gerçekleşti. Hafta içinde aşağı yönlü hareketlerin görüldüğü endeks kontratında destek olarak 92,650 ve direnç olarak 97,850 önemli seviyeler olarak görülmektedir. 

Günlük grafikte kısa vadeli hareketli ortalamaların eğilimleri aşağı yönlü olup aşırı alım satım osilatörlerinden RSI kendi ortalaması altında aşağı yönlü seyrini sürdürmektedir. Orta vadeli trend göstergelerinden MACD pozitif bölgede aşağı yönlü hareket etmektedir. 

Önümüzdeki hafta short ve long trade stratejisi olarak short pozisyon için 94,000 desteğinin aşağı kırılması ile destek olarak 92,650 ve devamında 91,400 seviyeleri takip edilebilir. Long pozisyon için 95,600 seviyesinin yukarı kırılması durumunda ise direnç olarak 96,400 ve devamında 97,850 seviyeleri izlenebilir.

                                                    Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.


  
701 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET