Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
VIOP Teknik Görünüm


Nisan vadeli endeks kontratı hafta içinde 94,275 ve 97,825 arasında dalgalanarak haftayı 97,725 seviyesinden kapattı. Endeks kontratında 798.006 işlem oldu. Açık pozisyon sayısı 11.174 azalarak 314.478 olarak gerçekleşti.

Hafta içinde yukarı yönlü  hareketlerin görüldüğü endeks kontratında günlük grafikte destek olarak 96,725 ve direnç olarak 98,600 önemli seviyeler olarak görülmektedir.

Hareketli ortalamaların eğilimleri yukarı yönlü olup aşırı alım satım osilatörleri ortalamaları üzerinde bulunurken orta vadeli trend göstergeleri hareketli ortalamaları teyid ederek al konumunda yukarı yönlü seyirlerine devam etmektedir. Önümüzdeki hafta trade stratejisi olarak short pozisyon için 96,725 desteğinin aşağı kırılması ile destek olarak 95,100 ve devamında 93,525 seviyeleri takip edilebilir. Long pozisyon için 98,600 direncinin yukarı kırılması durumunda ise direnç olarak 99,400 ve devamında 100,900  seviyeleri izlenebilir. Yukarıda görülen saatlik grafikte görüldüğü üzere teknik indikatörler fiyat ile  negatif uyuşmazlık göstererek yorulmaya başlamış. Bu noktada hareketli ortalamaların eğimi, aşağı kırılması ve 76,725 destek seviyesinin aşağı geçilip geçilmemesisi önem arz etmektedir. 

                                                           Ali Erkan TANACIOĞLU


--------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

  
1196 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET