Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
BIST-100 HAFTALIK BAKIŞ

FED  toplantı tutanaklarının açıklanmasıyla BIST-100 endeksinde olumlu havanın estiğini görmüştük. Geride bıraktığımız haftada ise yeni kabinenin nasıl şekilleneceği beklentisi piyasayı olumsuz olarak etkilemişti. Nitekim genel olarak borsalara baktığımızda aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi BIST-100’de görülen düşüş ortada. Piyasalar genel olarak yukarı yönde hareket ederken borsamız değer kaybetmiş. Kabine muhtemelen pazartesi günü açıklanacak. Kabinenin açıklanmasıyla birlikte piyasadaki belirsizlik ortadan kalkacağı için endekste olumlu bir hava görülebilir. Endeksle beraber hareket eden kağıtlar, özellikle son bir haftada sıkışma alanı oluşturmuş olan kağıtlarda yukarı yönlü hareketler görülebilir. Traderlar için fırsatlar doğacaktır. Uzun vadeli olarak alım yapmış olan yatırımcıların zaten endeksteki dalgalanmalara önem vereceklerini sanmıyorum. 


Yukarıdaki grafik BIST-100'e ait haftalık grafik. Dikkat çeken nokta hafta içinde daha önce direnç bölgesi olarak çalışan 80,185 seviyesine kadar düşüşün gerçekleşmiş olması. Üstte mavi çizgiyle gösterilen 84,350 seviyesi altta yine mavi çizgiyle gösterilen 77,230 seviyesi önemli. Son iki haftadır düşüşte gerçekleşen işlem hacminin az olması, RSI'nin nötr seviye olan 50 seviyesi üzerinde hareket ediyor olması, data serisi üzerindeki hareketli ortalama eğiliminin yukarı yönlü olması gelebilecek olumlu haberle endeksin toparlanabileceği beklentisini artırmaktadır. 

Yazmış olduğum destek, direnç seviyeleri, yükseliş ya da düşüş yönlü alım satım stratejisi kişisel görüşüm olup, yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

                                                                      
                                                                            Ali Erkan TANACIOĞLU


--------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

  
1179 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET