Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
BIST-100 Teknik Görünüm

Saatlik grafikte 74.000 ve 74.850 seviyeleri arasında sıkışma alanı içerisinde hareket devam ediyor. Hareketli ortalama eğilimleri yukarı yönlü fakat işlem hacminin zayıf olduğu görülüyor. Yukarı yönlü bir hareketin oluşabilmesi, yeni pozisyon almak yada mevcut pozisyonu artırmak için 74.850 seviyesinin yüksek işlem hacmi ile geçildiğini görmekte fayda var. Yukarıda direnç olarak 75.300 ve devamında 76.200 seviyeleri takip edilmeli. Endeksteki kararsız hareketlere rağmen teknik olarak öne çıkan hisseler var. Dolardaki yükseliş ve Tahvil göz önünde bulundurularak trade amaçlı alım satımlar yapılabilir. Uzun vadeli hisse taşıyanlar için zaten sorun yok. Günlük dalgalanmalardan etkilenmemeleri gerekiyor.

Bugün takip edilecek en önemli veri tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı. Tarım dışı istihdamda beklentİ 203 K. işsizlik oranında ise 5.1%. Verilerin gelmesi ile birlikte piyasada volatilite artar. Esasen böyle zamanlarda pozisyonda olmamak daha sağlıklı.

                                                            Ali Erkan TANACIOĞLU


--------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
1286 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET