Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
dolar/TLDolar/TL gün içinde 2.5849 ve 2.6155 arasında dalgalanarak günü 2.5877 seviyesinden kapattı. Teknik olarak kısa vadede destek 2.5830 ve direnç 2.6050 seviyelerinde bulunmaktadır. Kurda aşağı yönlü hareketler gördük. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan ekonomi zirvesine ilişkin yaptığı açıklamada Başbakan Yardımcısı Babacan ve TCMB Başkanı ile değerlendirmeyi yaptık sonunu tatlıya bağladık dedi.
Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması altında seyreden kurda, gün içi al sat stratejisi olarak; short pozisyon için 2.5830 seviyesi aşağı kırılınca 2.5860’a stop konularak 2.5730 seviyesi takip edilebilir, long pozisyon için 2.5970 yukarı kırılması halinde 2.5940’a stop konularak 2.6050 seviyesi hedef olarak belirlenebilir. Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde al konumunda yukarı yönlü seyrine devam etmektedir.  Sıfır seviyesi altında bulunan MACD sinyal çizgisi üzerinde yukarı yönlü hareket etmektedir. Bugün Türkiye yıl sonu TÜFE tahmini ve ABD’den PPI, Michigan tüketici güveni,  takip edilecek veriler arasında.

                                                                            Ali Erkan TANACIOĞLU


--------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
1062 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET