Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
dolar/TL

Dolar/TL gün içinde 2.6003 ve 2.6465 arasında dalgalanarak günü 2.6378 seviyesinden kapattı. Teknik olarak kısa vadede destek 2.6325 ve direnç 2.6476 seviyelerinde bulunmaktadır. Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde seyreden kurda, gün içi al sat stratejisi olarak; short pozisyon için 2.6325 seviyesi aşağı kırılınca 2.6355’e stop konularak 2.6220 seviyesi takip edilebilir, long pozisyon için 2.6425 yukarı kırılması halinde 2.6390’a stop konularak 2.6490 seviyesi hedef olarak belirlenebilir. 2.6230 seviyesi kuvvetli destek konumunda bulunmakta. Bu seviye üzerinde kalındıkça kurda yukarı yönün hakim olduğunu ve yukarı yönlü hareketlere katılmanın sağlıklı olacağını düşünmekteyiz. Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde yukarı yönlü ve aşırı alım seviyesine yakın hareket etmektedir. Sıfır seviyesi üzerinde bulunan MACD yukarı yönlü hareketine devam etmektedir. Bugün yurt içinde  -2.57 milyar dolar beklenti ile cari denge verisi takip edilecek. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 16.45'te Başbakan Yardımcısı Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Başçı'yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek. Bu görüşme sonrasında yapılacak açıklamalar kur üzerinde etkili olabilir. ABD tarafında ise piyasaları etkileyebilecek herhangi bir veri akışı bulunmamaktadır. 

 Ali Erkan TANACIOĞLU


--------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
1136 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET