F TREND STRATEJİSİ EĞİTİMİ
Trading Stratejileri Eğitimi
ROBOT TRADERLARIN YÜKSELİŞİ
ALGORİTMİK TRADING NEDİR?
UDEMY Eğitimlerim Başladı
Teknik Analiz ve Trading Stratejileri Eğitimi
aetanalizegitim.com HAZIRLANIYOR.
EĞİTİM SİTEMİZ HAZIRLANIYOR.
Üyelik Girişi
VIOP TRADE
ALGORİTMİK TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
dolar/TL
Dün piyasa gündeminde ECB Almanya'nın muhalefetine rağmen, Avrupa'da deflasyonist döneme çare olması beklenen ve devlet tahvillerini de kapsayacak olan varlık alımını Mart ayında başlatma kararı almış olması vardı.  Varlık alımına ülke tahvilleri de dahi edildi. Planlanan süreç gerçekleşirse toplamda 1.1 trilyon Euro varlık alımı yapılmış olacak. Aynı zamanda alımların yatırım yapılabilir notu olan (çöp seviyesinde olmayan) ülke tahvillerini kapsayacağı da belirtildi. 
Dolar/TL gün içinde 2.3164 ve 2.3591 arasında dalgalanarak günü 2.3252 seviyesinden kapattı. Teknik olarak kısa vadede destek 2.3160 ve direnç 2.3600 seviyelerinde bulunmaktadır. Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması altında seyreden kurda, gün içi al sat stratejisi olarak; short pozisyon için 2.3240 seviyesi aşağı kırılınca 2.3270’e stop konularak 2.3165 seviyesi takip edilebilir, long pozisyon için 2.3330 yukarı kırılması halinde 2.3300’a stop konularak 2.3390 seviyesi hedef olarak belirlenebilir. Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde yukarı yönlü seyretmektedir. Sıfır seviyesi altında bulunan MACD tetik çizgisini yukarı kırarak al sinyali üretmektedir. Bugün ABD’den üretim PMI, mevcut konut satışları takip edilecek veriler arasında bulunmaktadır.

Burada verilmiş olan fiyat seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, al sat tavsiyesi içermez.

                                                              Ali Erkan TANACIOĞLU


---------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
848 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET