F TREND STRATEJİSİ EĞİTİMİ
Trading Stratejileri Eğitimi
ROBOT TRADERLARIN YÜKSELİŞİ
ALGORİTMİK TRADING NEDİR?
UDEMY Eğitimlerim Başladı
Teknik Analiz ve Trading Stratejileri Eğitimi
aetanalizegitim.com HAZIRLANIYOR.
EĞİTİM SİTEMİZ HAZIRLANIYOR.
Üyelik Girişi
VIOP TRADE
ALGORİTMİK TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
dolar/TL
Bugün gündemde Türkiye'den PPK toplantısı var. PPK toplantısından faiz indirimi geleceği yönünde beklentinin olmasıyla kurda yukarı yönlü hareketler görüldü. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bugün 2015 yılının ilk Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısını gerçekleştirecek. Piyasada, son dönemlerde petrol fiyatlarındaki düşük seyir ve açıklanan son enflasyon verilerinde toparlanma görülmeye başlanmasının etkisiyle TCMB'nin politika faizinde 25 baz puan indirime gideceğine ilişkin bir beklenti oluşmuş durumda.Dolar/TL gün içinde 2.3170 ve 2.3469 arasında dalgalanarak günü 2.3388 seviyesinden kapattı. Teknik olarak kısa vadede destek 2.3280 ve direnç 2.3470 seviyelerinde bulunmaktadır. Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde seyreden kurda, gün içi al sat stratejisi olarak; short pozisyon için 2.3350 seviyesi aşağı kırılınca 2.3380’e stop konularak 2.3280 seviyesi takip edilebilir, long pozisyon için 2.3470 yukarı kırılması halinde 2.3440’a stop konularak 2.3540 seviyesi hedef olarak belirlenebilir. Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde aşırı alım bölgesine yakın ve yukarı yönlü hareket etmektedir. Sıfır seviyesi üzerinde bulunan MACD’de tetik çizgisine doğru toparlanmaktadır. Bugün Türkiye’den PPK toplantısı ve ABD’den zincir mağaza satışları, Fomc üyelerinden Powell’in konuşması, kırmızı kitap takip edilecek veriler arasında bulunmaktadır.


Burada verilmiş olan fiyat seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, al sat tavsiyesi içermez.

                                                              Ali Erkan TANACIOĞLU


---------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

  
752 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET