F TREND STRATEJİSİ EĞİTİMİ
Trading Stratejileri Eğitimi
ROBOT TRADERLARIN YÜKSELİŞİ
ALGORİTMİK TRADING NEDİR?
UDEMY Eğitimlerim Başladı
Teknik Analiz ve Trading Stratejileri Eğitimi
aetanalizegitim.com HAZIRLANIYOR.
EĞİTİM SİTEMİZ HAZIRLANIYOR.
Üyelik Girişi
VIOP TRADE
ALGORİTMİK TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
VIOP Teknik Görünüm

Şubat vadeli endeks kontratı gün içinde 108,900 ve 110,100 arasında dalgalanarak günü 109,825 seviyesinden kapattı. Endeks kontratında 115.524 adet işlem oldu.  Açık pozisyon sayısı 99 artarak 244.877 olarak gerçekleşti.  Teknik olarak kısa vadede destek 108,825 ve direnç 110,800 seviyelerinde bulunmaktadır. Günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde seyreden kontratta, gün içi al sat stratejisi olarak; short pozisyon için 109,500 seviyesi aşağı kırılınca 109,800 seviyesine stop konularak 108,825 seviyesi takip edilebilir, long pozisyon için 110,100 yukarı kırılması halinde 109,700 seviyesine stop konularak 110,800 seviyesi hedef olarak belirlenebilir. Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde yukarı yönlü hareket etmektedir.  MACD pozitif bölgede bölgede al konumunda yukarı yönlü hareket etmektedir. 110,800 seviyesi uzun süre kuvvetli direnç konumundaydı, bu sabah açılışta sert yukarı hareketle bu seviye kırıldı fakat tekrar aynı seviyenin altına düşüldüğünü gördük. Uzun süredir görülen yatay piyasa kar marjlarını düşürdüğü ve erken stoplara neden olduğu için aslında 108,825 aşağı kırıldığında ve 110,800 yukarı kırıldığında trend yönünde işlem yapmak daha sağlıklı olacaktır. 

Ali Erkan TANACIOĞLU


---------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
1186 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET