F TREND STRATEJİSİ EĞİTİMİ
Trading Stratejileri Eğitimi
ROBOT TRADERLARIN YÜKSELİŞİ
ALGORİTMİK TRADING NEDİR?
UDEMY Eğitimlerimiz Başlıyor
Yakında Duyurusu Yapılacaktır.
aetanalizegitim.com HAZIRLANIYOR.
EĞİTİM SİTEMİZ HAZIRLANIYOR.
Üyelik Girişi
VIOP TRADE
ALGORİTMİK TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
BIST-100

BIST-100 Endeksi hafta içinde 83 343 ve 85 433 arasında dalgalanarak haftayı 84 947 seviyesinden kapattı. Endekste hafta içinde yukarı yönlü hareketler görülse de fiyat hareketlerinin zayıf işlem hacmiyle gerçekleştiğini gördük.  Özellikle Noel tatili nedeniyle yurt dışı piyasaların kapalı olması bizde gerçekleşen işlem hacmini olumsuz etkiledi. Kısa vadede en güçlü destek  84 200 seviyesinde ve en kuvvetli direnç 85 500 seviyelerinde bulunmaktadır. Günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde hareket eden endekste 84 600 seviyesinin aşağı kırılması ile 84200 ve 83 500 seviyeleri destek olarak takip edilebilir. 85 500 üzerine çıkılması durumunda ise 86 300 direnç olarak takip edilebilir.


Bugün piyasaya baktığımızda piyasa üzerinde etki oluşturabilecek önemli bir veri akışı bulunmamaktadır.
Piyasa gündeminde olan komşumuz Yunanistanda yapılacak olan seçimler takip edilecek.

Burada verilmiş olan fiyat seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, al sat tavsiyesi içermez.

                                                                                    Ali Erkan TANACIOĞLU


---------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

  
819 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET