Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
GOLTS Teknik Görünüm
-Şirket atık ısıdan enerji üretimi konusunda yapmış olduğu yatırımlar ile dikkat çekmektedir. Elektrik enerjisi maliyetlerinden tasarruf sağlanması amacıyla üretim prosesinden çıkan atık ısıyı kullanarak “atık ısıdan elektrik enerjisi üretim tesisi” kurulması amacıyla Çin menşeli bir firma ile 28.04.2014 tarihinde sözleşme yapılmıştır. Tesisin tahminen iki yıl içerisinde tamamlanması ve üretimde kullanılan elektrik maliyetlerinde % 25 oranında tasarruf sağlanması hedeflenmektedir. (Kaynak: Şirkete ait faaliyet raporu)

- Yeni çimento değirmeni yatırımı: 230 ton/saat kapasiteli 5. Çimento değirmeni yatırımı devam etmekte olup 2015 yılında devreye alınacaktır. Şirketin çimento öğütme toplam kapasitesi bu yatırımla yaklaşık olarak % 80 oranında artmış olacak ve öğütmede ton başına 2,2 Kw enerji tasarruf sağlanacaktır. Yatırımın tutarı yaklaşık 16.000.000 Euro dur.Günlük grafikte 52.50 desteğinden başlayan yukarı yönlü fiyat hareketi düzeltmeler yaparak devam etmektedir. Son bir haftaya baktığımızda yukarı yönlü hareketlerde işlem hacminin artış gösterdiğini ve düşüşlerde azaldığını görmekteyiz.  Grafikte daha önce 61.40 direnç olarak çalıştığı için önemli psikolojik seviye olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seviye üzerinde kalındığı müddetçe yukarı yönlü potansiyelin devam edeceğini düşünebiliriz. Aşırı alım satım göstergelerinden RSI kendi ortalaması üzerinde yukarı yönlü seyrine devam etmektedir. Orta vadeli trend göstergelerinden MACD'de sıfır seviyesi üzerinde toparlanmalar görülmektedir.

Teknik olarak hissede 61.05-62.60 fiyat aralığı alım için uygun görülmektedir. (alım aralığı, stop seviyesi ve hedef fiyat yatırımcının vadesine göre değişkenlik gösterebilir) Hedef olarak 72.40-74.10 fiyat aralığı seçilebilir. Olası düşüşlerde zararın büyümesini önlemek adına 58.80 seviyesine stop konulmalıdır. Hissede orta vadeli düşünen yatırımcılar stop olarak 58.80 seviyesini belirleyebilir.

Hissede yukarı yönlü hareketlerde direnç olarak 65.00-68.50-74.10 seviyeleri dikkat çekmektedir. Aşağı yönlü hareketlerde destek olarak 61.40-56.70-52.50 seviyeleri önem arz etmektedir.

-HAP BİLGİ-
STOP=ZARAR KES= Yapılan yatırım için ödenen sigorta primidir. Kayıp olarak algılanmamalıdır. STOP uygulayarak sermayesini koruyan yatırımcı vardır. Stop uygulamayarak sermayesini sıfırlayan yatırımcı çoktur.

Burada verilmiş olan fiyat seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, al sat tavsiyesi içermez.

                                                                                    Ali Erkan TANACIOĞLU


---------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
1759 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET