Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
Dolar/TL
Bugün Noel Bayramı nedeniyle ABD ve EURO Bölgesinde piyasalar tatil.

Dün yapılan PPK toplantısında TCMB faiz oranlarında bir değişikliğe gitmedi.Dolar/TL gün içinde 2.3144 ve 2.3254 arasında dalgalanarak günü 2.3174 seviyesinden kapattı. Dün yapılan PPK toplantısında TCMB faiz oranlarında bir değişikliğe gitmedi. Teknik olarak kısa vadede destek 2.3090 ve direnç 2.3430 seviyelerinde bulunmaktadır. Bu sabah günlük grafikte 21 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde seyreden kurda, gün içi al sat stratejisi olarak; short pozisyon için 2.3120 seviyesi aşağı kırılınca 2.3140’a stop konularak 2.3090 seviyesi takip edilebilir, long pozisyon için 2.3210 yukarı kırılması halinde 2.3190’a stop konularak 2.3260 seviyesi hedef olarak belirlenebilir. Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması altında aşağı yönlü hareket etmektedir. MACD sıfır seviyesi altında yukarı yönlü seyretmektedir. Bugün ABD’de Noel Bayramı nedeniyle tatil olduğu için veri akışı bulunmamaktadır.

Burada verilmiş olan fiyat seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, al sat tavsiyesi içermez.

                                                                                    Ali Erkan TANACIOĞLU


---------------------------------------------------------------------------------------------“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
1229 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET