Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
HALKB Teknik Görünüm
HALKB yapmış olduğu bedelli sermaye artırımı ile gündemde olan bir şirket. 19.12.2014 tarihinde KAP'ta yayınlanan habere göre;

Banka yönetim kurulu tarafından Banka ödenmiş sermayesinin 1.000.000.000.-TL nakden (bedelli) artırılarak 1.250.000.000.-TL'den 2.250.000.000.-TL'ye yükseltilmesine ve buna ilişkin olarak Esas Sözleşme'nin değiştirilmesine karar verilmiştir.

Sermayenin 1.000.000.000.-TL nakden artırılması ile elde edilecek kaynak, Banka bağlı ortaklığı olarak kurulması planlanan katılım bankasının sermaye taahhütünde kullanılacaktır. Esas Sözleşme değişikliği Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın onayına sunulacak olup gelişmeler ayrıca duyurulacaktır.

ilgili haberin linki: http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=402264 

Teknik olarak baktığımızda:


HALKB yukarıdaki günlük grafikte görüldüğü üzere hisse fiyatı 16.05 seviyesinden başlayan düşüşle 12.95 seviyesine kadar gerileyerek yatay bir seyir izlemektedir. 
Kısa vadede destek 12.95 direnç 14.05 seviyelerinde bulunmaktadır. MACD ve RSI'degörülen pozitif uyuşmazlıklar, -Dİ'de görülen düşüşler, mevcut yatay hareket sonrasında  hisse fiyatlarında yukarı yönlü beklenti oluşturmaktadır. 

Hissede alım yapılması durumunda, yatırımcıların kendi vadesine göre yukarı yönlü hareketlerde 14.05-14.95-16.05 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Olası düşüşlerde zararın büyümesini önlemek adına kısa vadede stop olarak 13.30 seviyesi belirlenebilir. (Orta vadede 12.95). 12.95 seviyesinin aşağı kırılması durumunda destek olarak 11.86-11.32 karşılaşılabilecek destek seviyeleri olarak görülmektedir.

Burada verilmiş olan fiyat seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, al sat tavsiyesi içermez.

                                                                                    Ali Erkan TANACIOĞLU

---------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”
  
1925 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET