Üyelik Girişi
VIOP TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
VIOP Teknik Görünüm

Ekim vadeli endeks kontratı gün içinde 95.175 ve 96.575 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 95.400 seviyesinden kapattı. Endeks kontratında 143825 adet işlem oldu.  Açık pozisyon sayısı 2762 azalarak 269151 olarak gerçekleşti. 

Teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 93.975 ve en kuvvetli direnç 97.850 seviyelerinde bulunmaktadır. Günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalamasının üzerinde seyreden kontratta kısa vadede 96.400 seviyesinin aşağı kırılması durumunda 95.000 ve 94.100 destek seviyeleri takip edilebilir. Kısa vadedeki en kuvvetli direnci olan 97.850 seviyesinin yukarı kırılması durumunda ise  98.450 ve 99.200 direnç seviyeleri izlenebilir.

Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üstünde aşırı alım bölgesinde yukarı yönlü hareket etmektedir. MACD indikatörü ise sıfır seviyesinin ve kendi ortalamasının üzerinde yukarı yönlü seyrini sürdürmektedir. Kısa vadeli hareketli ortalamaların yukarı yönlü eğilimlerini koruduklarını görüyoruz.


                                                   Ali Erkan TANACIOĞLU
--------------------------------------------------------------------------------------------

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 
Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.

 
  
750 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET