F TREND STRATEJİSİ EĞİTİMİ
Trading Stratejileri Eğitimi
ROBOT TRADERLARIN YÜKSELİŞİ
ALGORİTMİK TRADING NEDİR?
UDEMY Eğitimlerim Başladı
Teknik Analiz ve Trading Stratejileri Eğitimi
aetanalizegitim.com HAZIRLANIYOR.
EĞİTİM SİTEMİZ HAZIRLANIYOR.
Üyelik Girişi
VIOP TRADE
ALGORİTMİK TRADE
MAKALELER
ETİKET BULUTU
BIST, X30YVADE, Borsa,viop, hisse,parite, dolar, kur, temel analiz, teknik analiz, davranışsal finans, usdyvade, Hisse Senedi, Forex, Algoritmik Trading, altın, neden teknik analiz, borsa yorumu, endeks vadeli, parite, trading stratejileri eğitimi, matriks formül dili, ideal formül dili, algo trade, trade ve trader, trading stratejileri, stop loss, izsüren stop, özvarlık karlılığı, pddd, fk, teknik analiz eğitimi, temel analiz eğitimi, trading stratejileri eğitimi, yüksek frekanslı işlemler, algo robotlar, robot işlemler, indikatörler nasıl yorumlanır, hareketli ortalamalar, macd, cci, stochastic, rsi, bollinger bantları, keltner kanalı, trend kırılımları, işlem hacmi, atr,trading disiplini, system trading, portföy erimesi, risk kazanç oranı
VIOP Teknik Görünüm

Bu sabah açılışta 10.800 direncinin yukarı kırılması kısa vadede yataylıktan kurtulma adına olumlu.
Şubat vadeli endeks kontratı gün içinde 109,675 ve 110,975 arasında dalgalanarak günü 110,500 seviyesinden kapattı. Endeks kontratında 74.918 adet işlem oldu.  Açık pozisyon sayısı 3.866 azalarak 241.011 olarak gerçekleşti.  Teknik olarak kısa vadede destek 108,825 ve direnç 110,800 seviyelerinde bulunmaktadır. Günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması üzerinde seyreden kontratta, gün içi al sat stratejisi olarak; short pozisyon için 110,100 seviyesi aşağı kırılınca 110,575 seviyesine stop konularak 109,300 seviyesi takip edilebilir, long pozisyon için 110,800 yukarı kırılması halinde 110,300 seviyesine stop konularak 111,850 seviyesi hedef olarak belirlenebilir. Saatlik grafikte RSI kendi ortalaması üzerinde al konumunda yukarı yönlü seyretmektedir. MACD sıfır seviyesi ve tetik çizgisini yukarı kırarak al sinyali üretmektedir. 

Burada verilmiş olan fiyat seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, al sat tavsiyesi içermez.

                                                              Ali Erkan TANACIOĞLU


---------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. 

Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve  kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

  
1363 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİTAP-MAKALE
ALGORİTMA
Haftalık Takvim
TWEET